Kobylky jsou ve větším počtu vážným problémem zahrádkářů. Víte, jak je vyženete z vaší zahrady?

Date:

Share post:

Kobylky rozhodně nepůsobí jako hrozivý škůdce, ale pokud se přemnoží, umí vám spást pořádnou část úrody. Je to velmi žravý hmyz, který může způsobit značné škody na rostlinách, zejména na obilovinách a zelenině.

Ještě předtím, než se rozhodnete na kobylky zaútočit (zvláště pokud se chystáte použít chemikálie) si uvědomte, že kobylky nabízejí i určité výhody pro životní prostředí. Slouží jako potrava pro ptáky, ještěrky, pavouky a jiné členovce a hmyz. Jejich exkrementy poskytují živiny k hnojení rostlin. Hrstka kobylek v zahradě není žádným důvodem k poplachu, naopak, ve skutečnosti může být znakem užitečné rozmanitosti. Zasáhnout je třeba tehdy, pokud zaznamenáte vážné poškození rostlin.

Kobylky v zahradě

Jak zjistíte, že rostliny poškodily kobylky?
Kobylky jsou býložravci, kteří se živí trávami, listy a stonky rostlin. Příznaky poškození kobylkou jsou téměř stejné jako v případě jiného hlodavého hmyzu: roztřepené a rozkousané díry v listech, stoncích a v plodech rostlin. Kobylky se živí různými rostlinami, často upřednostňují malá zrna, kukuřici, vojtěšku, sóju, rýži, jetel, různé trávy. Nepohrdnou však ani salátem, mrkví, fazolí či cibulí. Neškodí na dýni, hrachu a rajčatech. Na druhé straně, pokud se přemnoží, jsou schopny pustit se prakticky do čehokoli, co mají k dispozici.

Jak poznáte kobylky?
Mladé kobylky jsou menší než dospělí jedinci a jsou bez křídel. Při prvním vylíhnutí jsou tyto nymfy bílé. Jak rostou, nabývají barvu dospělých jedinců svého druhu, křídla se začínají objevovat jako malé polštářky. Dospělé kobylky jsou v závislosti na druhu červenohnědé až olivově zelené. Mají úzká těla a mohou být dlouhá až 7 centimetrů, ačkoli většina z nich má méně než 5.

Většina kobylek má výrazně dlouhé, šikmé zadní nohy, díky kterým jsou skvělými skokany. Na vyčnívající hlavě dominují velké oči a žravá pusinka. Dospělé kobylky mají křídla a umí létat. Kobylky se poprvé objevují brzy na jaře, přičemž největší počty se obvykle vyskytují v polovině léta. Populace kobylek jsou nejvyšší, když je počasí horké a suché.

7 způsobů, jak se zbavit kobylek
Jelikož kobylky jsou velmi mobilní, je obtížné je ovládat. Nejlepším způsobem, jak kontrolovat poškození kobylkami, je zabránit růstu populací. Dobrou zprávou je, že můžete použít několik přírodních řešení. Určitě je vyzkoušejte dříve než sáhnete po chemikáliích.

Spirálový zahradní přístřešek pro hmyz
Podporujte přirozené predátory
Mnozí ptáci živící se hmyzem, jako například vlaštovky, jsou pozoruhodnými predátory kobylek. Kobylkami se živí také modlivky, malé hady a ropuchy. Jakékoli zahradní postupy, které podporují tyto přirozené predátory, budou fungovat i při snižování nebo odstraňování zamoření kobylkami.

Obdělávejte půdu
Od poloviny do konce léta se vyplatí důsledně obdělávat půdu, abyste odstranili oblasti, kam samice kladou vajíčka. Tato vajíčka přezimují v půdě a vylíhnou se na jaře.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak si vytvořit zimní zahradu i u vás doma?

Zimní zahrady dříve bývaly symbolem luxusu a nalézt jste je mohli pouze ve vilách nebo na zámečcích. Dnes...

Jak najít dokonalého nájemníka?

Chystáte se pronajmout vlastní nemovitost a nechcete mít přitom starost o svůj majetek? S nájemci nemusí být vždycky...

Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům,...

Stavební stroje na prodej: Široká nabídka stavebních strojů

Stavební stroje najdou velmi široké uplatnění, jejich nabídka je přitom rozmanitá. Snadno tak můžete najít přesně to, co...