Jak si založit louku plnou divokých polních květin

Date:

Share post:

Louka či loučka plná polních květin jsou velmi atraktivním způsobem, jak si ozvláštnit okolí domu a zahradu. Není třeba mnoho prostoru a polní květiny přiblíží váš exteriér přirozeným přírodním podmínkám. Polní květiny přitáhnou opylovače, což jako správní pěstitelé zajisté oceníte.
Vyberte správné místo
Chcete-li založit louku složenou z trav a květin, musíte vybrat místo, kde je dostatek slunce. Když máte velký prostor, začněte v malém. Vybraný pozemek posekejte co nejtěsněji k zemi a poté jej zakryjte vlhkým kartonem o dvojnásobné tloušťce. Výzkum odborníků z University of New Hampshire ukázal, že „udušení“ vegetace kartonem nebo černým plastem vytvoří skvělé místo pro pěstování divokých květin a původních trav. Tento proces trvá šest měsíců až rok, ale existuje jedna zkratka – odstranění stávajícího drnu a ornice pod ním.

Předpěstujte sazenice v pěstitelských podnosech
Když se blíží čas, kdy bude vámi vybraný pozemek připraven k výsadbě rostlin, předpěstujte sazenice v interiéru. Potom je budete moci hned, jak se půda zahřeje, vysadit ven. Předpěstování jetele, původních trav a květin ze semen také šetří peníze a výrazně rozšiřuje výběr rostlin.

Nezapomeňte na trvalky
Mezitím se poohlédněte po trvalkách, které by byly specifické pro vaši louku. Upřednostněte lokální rostliny, které vypadají co nejpřirozeněji. Vyberte si v místních prodejnách se sazenicemi zdravé sazenice.

Jak vybrat a uskladnit semínka z dýně na sázení?
Sazenice zasaďte
Ideální podmínky pro pěstování lučních porostů jsou: teplá, vlhká půda a mírný stín. Malým rýčem vykopejte otvory pro rostliny vzdálené od sebe asi 30 cm. Vysaďte rostlinky a když skončíte s výsadbou, rozsypte semena divokých květů po povrchu mezi rostliny a velmi lehce je přehrabte.

Květinová louka

Vytáhněte plevel
Průběžně kontrolujte pozemek, zda se na něm nenachází plevel. Mladou vytrhněte, starší nůžkami odstřihněte blízko země, abyste nepoškodili okolní rostliny.

Nechte rostliny vysypat semena
Na podzim počkejte, než rostliny uschnou do hněda a teprve potom louku posekejte. Z rostlin se vysypou miliony semen, z nichž mnohé v následující sezóně i vyklíčí. Sečení nebo ořezávání plevele není vždy zapotřebí, ale je to nejlepší způsob, jak zabránit silnějším rostlinám vytlačovat polní květiny. Bydlíte-li v chladnějších oblastech, sečení můžete odložit až na jaře.

Květinová louka

Pokračujte v sázení
Nyní přichází zábavná část. Když už víte, které rostliny na vaší louce fungují a jaký má celkový vzhled, určitě máte nové nápady, jaké květiny či trávy ještě přidat do vaší luční směsi. Když budete sledovat dostupné luční květiny, s každým ročním obdobím objevíte druhy, o kterých jste ani netušili. Takto vytvoříte louku, která bude pořád krásná a vždy jiná.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak si vytvořit zimní zahradu i u vás doma?

Zimní zahrady dříve bývaly symbolem luxusu a nalézt jste je mohli pouze ve vilách nebo na zámečcích. Dnes...

Jak najít dokonalého nájemníka?

Chystáte se pronajmout vlastní nemovitost a nechcete mít přitom starost o svůj majetek? S nájemci nemusí být vždycky...

Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům,...

Stavební stroje na prodej: Široká nabídka stavebních strojů

Stavební stroje najdou velmi široké uplatnění, jejich nabídka je přitom rozmanitá. Snadno tak můžete najít přesně to, co...