Je váš trávník zarostlý mechem? Vraťte jej zpět do formy pomocí těchto tipů

Date:

Share post:

V první řadě je třeba zmínit, že na trávníku je hezké vše kromě péče o něj. Celá jeho údržba nespočívá jen v jednom provzdušnění a hnojení, zvláště pokud chcete, aby měl svěží zelenou barvu a hustý vzhled bez mechu po celý rok.
Mech je něco jako indikátor péče, protože ať už je to správné hnojení, sečení nebo zalévání, všechny tyto úkony péče v konečném důsledku bojují proti tvorbě mechu, který by se jinak ve zdravém trávníku neměl šanci šířit a jako většina plevelů by ho vitální růst trávy jednoduše vytlačil. To znamená, že s příchodem prvních předjarních a jarních dní byste se o něj měli začít intenzivněji starat. Nebo se spokojit s ne až tak hustým a dokonalým trávníkem s několika defekty.

Zavlažování: Jeden čtvereční metr trávníku dokáže absorbovat až 4 litry vody denně. Ideální je zalévat jej co nejdříve ráno nejen během léta.

Provzdušňování: Dobře udržovaný trávník stačí na jaře jen vyčistit od mechu a poctivě provzdušnit.

Mech: strašák trávníku
Mech se obvykle pojí se stínem, protože dokáže růst tam, kde jiné rostliny ne. Nepotřebuje slunce a dokonce ani mnoho živin. Takové podmínky má zejména pod korunami stromů. Stromy nejen na trávník vrhají stín, ale z půdy odčerpávají živiny a trávník postupně nahrazuje mech.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak si vytvořit zimní zahradu i u vás doma?

Zimní zahrady dříve bývaly symbolem luxusu a nalézt jste je mohli pouze ve vilách nebo na zámečcích. Dnes...

Jak najít dokonalého nájemníka?

Chystáte se pronajmout vlastní nemovitost a nechcete mít přitom starost o svůj majetek? S nájemci nemusí být vždycky...

Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům,...

Stavební stroje na prodej: Široká nabídka stavebních strojů

Stavební stroje najdou velmi široké uplatnění, jejich nabídka je přitom rozmanitá. Snadno tak můžete najít přesně to, co...