Slyšeli jste už o pěstování okurek ve slámě? Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak si vypěstovat bohatou úrodu

Date:

Share post:

Hledáte jednoduchý, produktivní a rychlý způsob, jak vypěstovat šťavnaté okurky? Právě jste ho našli – je jím pěstování okurek v balících slámy. Maximálně snadná výsadba, bezproblémová údržba a sklizeň. Prozradíme vám, jak na to.
Výhody pěstování okurek ve slámě se nedají popřít, jsou totiž patrné: prakticky žádný plevel, zalévání a hnojení je hračka. Zvýšená výška rostlin okurek v přepravkách na balíky slámy usnadňuje sklizeň. Rostliny podstatně méně trápí nemoci a škůdci.

Pěstování brambor v nádobách: Rady a tipy, jak si vypěstovat kvalitní brambory
Proč pěstovat okurky v balících slámy
Balíky slámy jsou perfektním médiem pro pěstování okurek. Výška balíku umožňuje rostlinám, aby byly mimo zemi a mimo dosah poškození. Rostliny zároveň mají prostor, který potřebují k rozrůstání a prosperování. V jistém období balík slámy pod masou porostu ani neuvidíte. Méně plevele znamená menší soutěž o živiny z půdy, což vede ke zdravějším a pevnějším rostlinám. Čím jsou rostliny zdravější, tím větší je také potenciál pro skvělou úrodu.

Zalévání a hnojení s větším efektem
Další výhoda: balíky slámy poskytují okurkám vláhu, kterou potřebují pro růst a produkci, protože dobře udržují vlhkost. Když prší nebo když rostliny polijete, sláma rychle vsákne vlhkost a odvede ji ke kořenům rostlin. To samé se stane, když aplikujete na rostliny tekuté hnojivo. Vstřebává se rychle a efektivně, přičemž živiny jdou přesně tam, kde jsou nejvíce zapotřebí – přímo ke kořenům rostliny.

Vytvoření ohrádky na balíky slámy
I když můžete okurky zasadit přímo do balíku slámy, když vytvoříte rám, do kterého slámu umístíte, bude držet pohromadě. Takový rám vytvoříte jednoduše z paletového dřeva nebo odpadního řeziva. Změříte obvod jednoho nebo dvou balíků slámy a ze dřeva vytvoříte ohrádku těsně kolem balíků, aby je držela pohromadě.

Ohrádky na balíky slámy jsou estetické, ale mají také praktický efekt. Pomáhají udržet balíky slámy neporušené po celou sezónu. Bez nich se mají tendenci časem rozpadat. Tehdy se kořeny uvolní a odkryjí, což způsobí, že rostliny příliš rychle vyschnou. Ve skutečnosti můžeme pomocí ohrádek získávat z každého balíku slámy úrodu až dva roky.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak si vytvořit zimní zahradu i u vás doma?

Zimní zahrady dříve bývaly symbolem luxusu a nalézt jste je mohli pouze ve vilách nebo na zámečcích. Dnes...

Jak najít dokonalého nájemníka?

Chystáte se pronajmout vlastní nemovitost a nechcete mít přitom starost o svůj majetek? S nájemci nemusí být vždycky...

Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům,...

Stavební stroje na prodej: Široká nabídka stavebních strojů

Stavební stroje najdou velmi široké uplatnění, jejich nabídka je přitom rozmanitá. Snadno tak můžete najít přesně to, co...