Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Date:

Share post:

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům, ba je dokonce předstihují. Výhodou tohoto specifika je nejen to, že jsou tyto minerály krásné, ale navíc i to, že se téměř nesekáte s padělky. Dostupné larimary jsou zaručeně pravými dary kouzelné přírody.

Ložisko bylo nalezeno pouze na jednom místě na světě, a to v odlehlém pohoří na ostrově Hispaniola. Předpokládá se, že celková plocha nyní známého naleziště larimaru zaujímá méně než jednu čtvereční míli.

Během posledního desetiletí se larimar stal jedním z nejvyhledávanějších drahých kamenů na světě. A pokud se člověku nepodaří najít nové ložisko, stávající exempláře budou jednoznačně ještě žádanější než nyní a jejich hodnota výrazně vzroste.

Chcete se dozvědět o různých dalších zajímavostech? Či o módě, špercích, případně jaké krystaly jsou nejvzácnější? Nebo Vás zajímá tajemný jantar? To vše si můžete přečíst na našem blogu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak si vytvořit zimní zahradu i u vás doma?

Zimní zahrady dříve bývaly symbolem luxusu a nalézt jste je mohli pouze ve vilách nebo na zámečcích. Dnes...

Jak najít dokonalého nájemníka?

Chystáte se pronajmout vlastní nemovitost a nechcete mít přitom starost o svůj majetek? S nájemci nemusí být vždycky...

Modrá, nad kterou se tají dech, to je larimar

Nelze se divit, že vzhledem ke vzácnosti larimarů je někteří lidé považují za kameny, které se vyrovnají diamantům,...

Stavební stroje na prodej: Široká nabídka stavebních strojů

Stavební stroje najdou velmi široké uplatnění, jejich nabídka je přitom rozmanitá. Snadno tak můžete najít přesně to, co...